אבחנה וטיפול בהתמכרות למשככי כאבים

בתקופה האחרונה אנו עדים למקרים מצערים שגרמו לאנשים צעירים ומבוגרים כאחד להתמכרות קשה לאופיאטים. מדובר בעצם בתרופות שמטרתן לשכך כאבים. כן, אותן תרופות שנראות לנו תמימות ביותר עשויות לגרום לבעיות התמכרות קשות. בעקבות העלייה במקרים אלו, יצאנו לבדוק איך מאבחנים את המצב וכמובן – איך מטפלים בהתמכרות? הישארו אתנו ותגלו את כל המידע הדרוש לכם בנושא.

 

האנשים שעומדים מאחורי המדריך

רגע לפני שנציג בפניכם את כל המידע בנושא, ראוי להדגיש כי המדריך הנוכחי נכתב תוך ליווי מטעם אנשים שיודעים דבר או שניים על התמכרות למשככי כאבים. מדובר בעצם בקרוביהם של אנשים שהתמכרו למשככים אלו. הגענו אליהם לאחר שפרסמנו פוסט בנושא וביקשנו שיפנו אלינו מי שיודעים דבר בנושא.

לשמחתנו, יכולנו להיעזר ב – 5 אנשים ששמחו לקחת חלק במדריך במטרה להעלות את המודעות לעניין החשוב. זו ההזדמנות להודות להם על הזמן שהקדישו לנו. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור.

 

מהם בכלל אופיאטים?

לפני שנעמיק בכל הנוגע להליך של התמכרות למשככי כאבים ולטיפול בו, ראוי שתדעו מהם בכלל האופיאטים. אלו תת קבוצה של אופיואידים. אותן תרופות משככות כאבים שאתם לוקחים כשמופיע הצורך הבא:

  • צורך להירגע ולהפחית חרדה
  • צורך לישון טוב
  • צורך להפחית תסמיני שיעול

התרופות הללו בעצם מופקות מצמח שנקרא אופיום, כשהסם הוותיק ביותר שקיים בהם הוא מורפיום שידוע גם כמשכך כאבים.

 

מהם התסמינים שמאפשרים לבצע אבחנה?

יש רשימה ארוכה של תסמינים שצריכים להדליק נורה כי ישנה הפרעה של התמכרות למשככי כאבים. הנה כמה מהבולטים ביותר שבהם:

  • קושי ניכר בהפסקת צריכה של תרופה משככת כאבים
  • חשק עז ליטול את התרופאה
  • שימוש תדיר בתרופה בעקבות בעיות גופניות, נפשיות ורפואיות
  • התפתחות של סבילות והתרגלות לחומר, כך שיש צורך במינון גבוה יותר של התרופה ועוד

 

איך מטפלים בהתמכרות קשה?

כדי לטפל בהתמכרות קשה למשככי כאבים יש לפנות אל גורמים מקצועיים שיודעים דבר בעניין. מדובר בעצם ברופאים או מכונים שמתמקצעים בנושא. אלו יוכלו לטפל באדם שהתמכר לתרופות. מקומות אלו מאפשרים לעבור הליך הדרגתי שבסיומו ניתן להפסיק את צריכת משככי הכאבים ולהביא להקלה בדרכים אחרות.

רבים בוחרים לטפל בהתמכרות באמצעות דרך זו. שכן, כך ניתן להיות בטוחים בוודאות כי ישנו ליווי מקצועי שמאפשר להגיע לתוצאה המיוחלת. ראוי לציין כי אם אתם מכירים אדם שסובל מהתמכרות זו או שאתם בעצמכם סובלים ממנה, אל תמתינו ותפנו לטיפול בהקדם כדי שתוכלו לשמור על הגוף והנפש שלכם מפני ההשלכות ההרסניות של משככי כאבים אלו.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך שאפשר לכם להכיר מקרוב את האבחנה, הטיפול וגם את דרכי ההתמודדות עם התמכרות משככי כאבים. נאחל לכם בהזדמנות זו שתעברו הליך גמילה בהקדם ולא תצטרכו יותר להשתמש בסם המסוכן.

משככי כאבים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פרחים על החליפה
כללי
3 סיבות לבחור בחליפה נושמת לנשף סיום

אחד האירועים המרגשים בחיי התלמיד הוא נשף הסיום. המסורת שיובאה אלינו היישר מארצות הברית הופכת את ציון סוף הלימודים לחגיגה של סטייל, כולל התלבושות המתאימות – שמלות ערב לתלמידות וחליפות

כלי רכב מבוטח
כללי
בדיקת ביטוחי הרכב עם הר הביטוח

לא חסרות פעמים כאלו, אתם בטוחים שאתם משלמים סכומים מדויקים ומחושבים. אמה-מה, אתם לפתע מגלים שהסכומים שאתם משמים על הביטוחים גבוהים מדי. אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות ביטוחים לרכב. אנחנו

רופא
כללי
בדיקת ביטוחי בריאות עם הר הביטוח

מי לא דואג לבריאות שלו? כיום ישראל רבים רוכשים ביטוחי בריאות באופן פרטי, מלבד ביטוח המשלים והממלכתי שכבר ברשותם. הם בוחרים לעשות זאת למקרה שהם יזדקקו לתרופות שאין בסל התרופות,

תלמידה
כללי
מה לומדים בקורס נטורופתיה?

בשנים האחרונות שומעים בכל מקום על נטורופתיה. התחום הזה שהיה שולי ביותר בעבר, הופך לשיטת טיפול לגיטימית ומקובלת. יש מסלולי לימוד שונים עבור נטורופתיה. נספר כאן בהמשך מה זה בדיוק