זכויות ילד אוטיסט – למה באמת אתם זכאים?

הורים לילדים על הרצף האוטיסטי, כמו גם הילדים עצמם, זכאים לסל הטבות וסיוע מהמדינה, אך חלקם לא יודעים מה מגיע להם ולכן אינם מקפידים לדרוש את כל מה שמגיע להם.

אם כן – איזה סוג של סיוע אתם יכולים לקבל אם אתם מגדלים ילד על הרצף?

 

מסגרת סיוע רחבה

כדי לקבל את הסל הרחב של טיפולים ועזרה, יש לעבור עם הילד תהליך אבחון, שבסופו קובעים אם הילד נמצא על הרצף האוטיסטי, או לא.

אם נקבע כי הילד אכן נמצא על הרצף האוטיסטי, הוא יהיה זכאי למסגרת טיפולים רחבה במימון מלא של המדינה וקופת החולים.

 

קצבה חודשית

קצבה חודשית בשיעור של  2600 ש"ח היא ההטבה העיקרית בסל השירותים לילד על הרצף. אם יש יותר מילד אחד על הרצף במשפחה, תקבל 50% נוספים עבור כל ילד המתגורר בבית וזכאי לקצבה.

 

קצבת תלות בזולת

קצבה זו ניתנת לכל ילד מעל גיל 3 אשר אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו את הפעולות היומיומיות המצופות מילד נורמטיבי בגילו. יד כזה זכאי לקבל קצבה חודשית נוספת בסך של עד כ 4500 ש"ח לחודש. יחד עם זאת, קצבה זו אינה ניתנת בנוסף לקצבה החודשית, אלא במקומה.

 

רכב ורישוי

במקרים רבים, ניתן לקבל תג חניית נכים כדי להקל על שינוי של הילד. בנוסף – פטור מלא מאגרת רישוי, אשר חוסך להורים בין 1000-3000 ש"ח לשנה.

 

מס הכנסה

הנחה משמעותית בתשלום חודשי למס הכנסה. גובה ההטבה מתעדכן מפעם לפעם בהתאם לעליית המדד.

 

ארנונה

הנחה בגין ילד בעל מוגבלות מעניקה להורים הנחה בסך 33% מהתעריף הקבוע בחוק, אך היא חלה על שטח של עד 100 מ"ר, ללא קשר לגודל הבית.

 

חשמל

הורים לילד בגיל 3 עד גיל 18, אשר נמצא זכאי בבדיקת תלות בזולת של ביטוח לאומי לפי 5 נקודות ומעלה, יכולים לקבל הנחה של 50% בחשבון החשמל עבור 400 קוט"ש לחודש.

בניגוד להטבות אחרות, אין צורך לפנות לחברת החשמל לקבלת ההטבה, שכן ההנחיה למתן ההטבה מגיעה אוטומטית מביטוח לאומי לחברת החשמל.

 

מים

ניתן לקבל חלק מצריכת המים בתעריף נמוך, עבור ילדים המקבלים גמלת נכה, או בוגרים שנקבעו להם 70% נכות רפואית. גם במקרה הזה, הפרטים מועברים ישירות מביטוח לאומי לספק המים ולכן אין צורך לפנות, אלא רק לוודא שההנחה ניתנת לכם בחשבון החודשי.

 

לסיכום

סל ההטבות הניתן להורים עם ילד על הרצף האוטיסטי אולי אינו מושלם, אך הוא משמעותי ולכן חשוב לבצע את הפעולות הנדרשות כדי לקבל אותו ויחד איתו – את ההקלה בנטל הקבוע על כתפי ההורים.

למידע נוסף אודות הזכויות המגיעות לכם ועל האופן בו ניתן לנצל אותן באופן מיטבי לחצו: https://www.allrights.co.il

זכויות ילד אוטיסט - למה באמת אתם זכאים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פרחים על החליפה
כללי
3 סיבות לבחור בחליפה נושמת לנשף סיום

אחד האירועים המרגשים בחיי התלמיד הוא נשף הסיום. המסורת שיובאה אלינו היישר מארצות הברית הופכת את ציון סוף הלימודים לחגיגה של סטייל, כולל התלבושות המתאימות – שמלות ערב לתלמידות וחליפות

כלי רכב מבוטח
כללי
בדיקת ביטוחי הרכב עם הר הביטוח

לא חסרות פעמים כאלו, אתם בטוחים שאתם משלמים סכומים מדויקים ומחושבים. אמה-מה, אתם לפתע מגלים שהסכומים שאתם משמים על הביטוחים גבוהים מדי. אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות ביטוחים לרכב. אנחנו

רופא
כללי
בדיקת ביטוחי בריאות עם הר הביטוח

מי לא דואג לבריאות שלו? כיום ישראל רבים רוכשים ביטוחי בריאות באופן פרטי, מלבד ביטוח המשלים והממלכתי שכבר ברשותם. הם בוחרים לעשות זאת למקרה שהם יזדקקו לתרופות שאין בסל התרופות,

תלמידה
כללי
מה לומדים בקורס נטורופתיה?

בשנים האחרונות שומעים בכל מקום על נטורופתיה. התחום הזה שהיה שולי ביותר בעבר, הופך לשיטת טיפול לגיטימית ומקובלת. יש מסלולי לימוד שונים עבור נטורופתיה. נספר כאן בהמשך מה זה בדיוק