כמה זמן לוקח הליך השתלת שיניים

כל אחד יודע שהליך של השתלת שיניים צפוי לארוך זמן מה. אבל לא כולם יודעים כמה זמן פחות או יותר צפוי ההליך כולל תקופת ההחלמה.

נפגשנו עם מטופלים שעברו הליך שכזה לאחרונה ושאלנו אותם כמה זמן ההליך ארך.

ריכזנו את כל המידע שקיבלנו בנושא והפכנו אותו למדריך שיאפשר לכם לדעת את כל הפרטים החשובים.

קראו את השורות הבאות ותגלו את כל המידע שאתם זקוקים לו.

 

כמה מילים על אובדן שיניים

עד לפני כמה שנים, כשרפואת השיניים לא הייתה מפותחת כמו שהיא היום ולא היו האמצעים הטכנולוגים שיש היום במרפאות, אובדן של שיניים היה נחשב להליך טבעי של תהליך הזדקנות הפה או בעקבות היגיינה לקויה של חלל הפה. היום המצב שונה לשמחתנו. כיום, יש מודעות גבוהה בכל הנוגע לתחזוקה של חלל הפה והשיניים, כך שאובדן של שיניים לא נחשב לכורח המציאות. אם לא די בכך, כיום יש אמצעים טכנולוגיים שונים שמאפשרים לעבור הליך של השתלת שיניים.

 

כמה זמן אורך הליך השתלת שיניים?

מהבירור המעמיק שערכנו בנושא התגלה לנו שאין זמן קבוע להליך של השתלת שיניים. הסיבה לכך שאורך הטיפול כולל מספר פרמטרים שונים, למשל:

  • מספר השיניים שצריך לשתול
  • מצב הפה והחניכיים
  • שיטת ההשתלה הנבחרת

אנחנו נציין בפניכם באופן כללי את משך ההליך, אך אם תרצו לדעת את משך ההליך הצפוי לכם, עליכם לפנות אל רופא שיניים ולקבל אבחון מדויק.

 

השלב הראשון בהליך השתלת שיניים

בשלב זה מוטמע קודם כל השתל בתוך החניכיים. הליך זה צפוי לארוך עד שעה והוא נחשב לשלב הפולשני ביותר של ההליך. כדי לציין כמה זמן הדבר עשוי לקחת, ראוי לציין כי ההחלמה היא חלק בלתי נפרד מההליך עצמו. לאחר ההשתלה צריך לאפשר למקום להחלים ולאפשר לשתל להיקלט באופן מיטבי. שלב זה אורך בערך בין שלושה חודשים לחצי שנה.

 

השלב השני בהליך השתלת שיניים

שלב זה מגיע לאחר שבוצעה בדיקה מקיפה, במהלכה הרופא מצא כי המטופל יכול לעמוד בחשיפת השתל והתקנת כיפת מתכת. רק לאחר שיימצא כי השתלים הדנטליים מעוגנים באופן מיטבי בלסת, ניתן יהיה להגיע לשלב ההרכבה של השן החלופית – הכתר. השלב הזה מצריך הגעה של מספר ביקורים במרפאת השיניים כדי למדוד את גודל השן. אורך שלב זה צפוי להשתנות ממטופל אחד לאחר וניתן לומר כי משך ההחלמה המשוער צפוי להיות כמה שבועות ולעיתים אף יותר.

 

לסיום

השתלת שיניים מורכבת מ-2 שלבים עיקריים ומשך ההליך עצמו צפוי להשתנות ממטופל אחד לשני. אדם שמעוניין לדעת כמה זמן צפוי לארוך הליך השתלת השיניים שלו צריך לגשת לרופא שיניים שיבחן את חלל הפה שלו. בהתאם למצב השיניים, דלקות קיימות (אם יש) ופרמטרים נוספים, ניתן יהיה לאמוד את הזמן המשוער של ההליך.

שיניים קדמיות

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כתרים דנטליים
רפואת שיניים
כתרים לשיניים – סקר מיוחד לשנת 2022

כתרים דנטליים הם מעין "כובעים" המונחים על גבי שיניים פגועות. כתרים משמים להגנה, לכיסוי ולשיקום של צורת השיניים שלך כאשר הסתימות אינן פותרות את הבעיה. כתרים דנטליים יכולים להיות עשויים

מיטת טיפולים
רפואת שיניים
נסיגת חניכיים – מה זה ואיך תטפלו בזה

וודאי שמעתם בעבר את המושג נסיגת חניכיים, אך האם אתם יודעים במה זה מתבטא? האם רופא השיניים שלכם התריע בפניכם כי אתם סובלים מבעיה של נסיגת חניכיים? ואם כן, האם

שיניים מושתלות
רפואת שיניים
3 טיפולי שיניים שכדאי להכיר

כולנו רוצים שיניים ישרות, לבנות, מלאות וללא בעיות בריאותיות. על מנת להבטיח משאלות אלו, כדאי לעקוב אחר התפתחויות טיפולי השיניים כיוון שבמוקדם או במאוחר, כולנו נצטרך לעבור חלק מהם. עם

קליניקה
רפואת שיניים
כל המידע המקצועי על השתלות שיניים

יכולת קבלת החלטות היא הדבר החשוב ביותר בחיים. קחו למשל את העבודה שלכם אתם חייבים לקבל בה החלטות השכם וערב ולעשות זאת ברמה גבוהה בכדי להצליח להתקדם בסולם הדרגות בעבודה

אישה מבוטחת
רפואת שיניים
מה צריך לדעת על למינייט?

יש כל כך הרבה דברים אשר משפיעים על המראה שלנו ואין ספק כי כל דבר גורם לנו להיות יפה יותר או פחות ולכן כל כך קשה להחליט מה עלינו לעשות

שתלים
רפואת שיניים
מה מתבצע במהלך ניתוח השתלת שיניים

לא מעט אנשים נדרשים לעשות ניתוח השתלת שיניים, ועדיין התהליך מטריד חלק רב מהמטופלים. בין אם אתם חוששים מרופאי שיניים ככלל או מהניתוח עצמו באופן ספציפי, אנחנו פה כדי להרגיע.