מהם הקיסמים הטובים ביותר?

שמירה על השיניים שלנו נקיות זו משימה שאיתה אנחנו מתמודדים בצורה יום יומית ובדרכים שונות. לשם כך אנחנו מצחצחים שיניים פעמיים ביום, מבצעים שטיפה באמצעות מי פה, ואף נעזרים בחוט דנטלי ובקיסמים. באילו קיסמים מומלץ להשתמש על מנת לשמור על שיניים נקיות? ומה עוד תוכלו לעשות בנידון, מלבד הפעולות היום יומיות הרגילות?

 

קיסמים דנטליים – הסוג הטוב ביותר של הקיסמים

אם עד עכשיו חשבתם שהקיסמים שאיתם יש לנקות את השיניים אלו קיסמים מעץ, מהסוג שמשתמשים בו במסעדות – תנו לנו להכיר לכם את עולם הקיסמים הדנטליים.

הקיסמים הדנטליים נועדו במיוחד לניקוי יסודי של השיניים, לרוב הם עשויים מפלסטיק, מגומי או מחומר כך ועדין יותר מקיסמי העץ הנוקשים, והשימוש בהם בטוח יותר מהשימוש בקיסמי העץ (שיכולים לגרום לפציעות שונות בחניכיים או לדימום לאחר השימוש).

הקיסם הדנטלי הוא דק, ויכול להיכנס בין כל השיניים בצורה טובה יותר – וכך לנקות בצורה יסודית יותר את השן.

 

פעולות יום יומיות נוספות שנדרשות על מנת לשמור על ניקיון השן

שימוש בקיסמים דנטליים הוא חשוב ונחוץ למניעת הצטברות של שאריות מזון בין השיניים, אך זו כמובן לא הפעולה היחידה שעליכם לבצע על מנת לשמור על שיניים נקיות ובריאות.

קודם כל, חשוב להקפיד על צחצוח השיניים פעמיים ביום – בבוקר ובערב. הצחצוח זו הפעולה העיקרית שאנו עושים על מנת לשמור על בריאות השיניים, וחשוב לבצע אותה כהלכה – כאשר המברשת נמצאת בזווית של 45 מעלות ביחס לחניכיים, על מנת לנקות ביסודיות גם את אזור החניכיים. בנוסף, חשוב להחליף מברשת שיניים אחת למספר חודשים, כאשר רואים שהמברשת כבר בלויה.

פעולות נוספות שניתן לבצע באופן יום יומי היא שטיפה עם מי פה בסיום הצחצוח, וכן מעבר יסודי על הרווחים שבין השיניים בעזרת חוט דנטלי. כאשר משתמשים בחוט דנטלי, אין צורך להשתמש בנוסף גם בקיסמים הדנטליים – שכן הם מבצעים את אותה הפעולה. תוכלו להשתמש במוצר שיותר נוח לכם.

 

ניקוי שיניים תקופתי ויסודי אצל שיננית

אמנם ניתן לחשוב שלאחר ביצוע כל הפעולות היום יומיות לניקוי השיניים, אנחנו לא זקוקים למעקב אצל גורמים מקצועיים – אך אין זה המצב. גם אם אנחנו דואגים לשיניים באופן קבוע, מומלץ לבקר אצל שיננית לפחות אחת לחצי שנה – לצורך מעקב של גורם מקצועי וטיפול במידה וישנה בעיה.

תפקידה של השיננית הוא לנקות את השיניים ביסודיות, לוודא שמצבן תקין, ולהמליץ על טיפולים שונים במידת הצורך (החלפת משחת שיניים למניעת דלקות חניכיים, טיפול מקצועי אצל רופא שיניים ועוד).

בעזרת ביקור תדיר אצל השיננית, תוכלו לאתר בעיות בשיניים כאשר הן עוד בתחילתן – ולמנוע החמרה במצבן, או התפתחות של עששת וחורים עוד לפני שהם מתחילים להשפיע על איכות החיים היום יומית שלכם.

ניקוי שיניים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה שסובלת מכאבים
בריאות הפה
מהו זמן ההחלמה בתהליך השתלת שיניים?

תהליך השתלת שיניים נחשב לאחד מהתהליכים הרפואיים הנפוצים בישראל, הוא גם נחשב לאחד המוצלחים שבהם ואנחנו עדים לעלייה מתמדת בכמות המטופלים שפונים כדי לעבור השתלה, חלק גדול תוהה מהו זמן

שיניים
בריאות הפה
הכל על שיניים תותבות על שתלים

בשנים האחרונות נעשה ביקוש לשיניים תותבות על שתלים, נועדנו עם רופא שיניים בקרית ביאליק, על מנת להבין האם כדאי לנו, למה כדאי ומה הן האפשרויות לחיוך פותח דלתות. כיום בעיקר

חיוך מלא
בריאות הפה
מה משך הזמן בין טיפול שורש לבין מבנה

רופא השיניים שלכם הבהיר לכם לאחרונה שאין עוד אפשרות לדחות את הטיפול שלו אתם זקוקים? הוא מתחיל לדבר איתכם יותר ברצינות על טיפול שורש ואתם תוהים מה לעשות בנידון? אם