מה לומדים בקורס נטורופתיה?

בשנים האחרונות שומעים בכל מקום על נטורופתיה. התחום הזה שהיה שולי ביותר בעבר, הופך לשיטת טיפול לגיטימית ומקובלת. יש מסלולי לימוד שונים עבור נטורופתיה. נספר כאן בהמשך מה זה בדיוק נטורופתיה, איפה לומדים קורס נטורופתיה ומה כולל מסלול הלימודים.

 

מה זה נטורופתיה?

רפואה נטורופתית עושה שימוש בכלים טבעיים כדי לעזור לרפא את הגוף. היא מאמצת שיטות טיפול שונות מתחום הרפואה המשלימה, כמו צמחי מרפא, מסאז', דיקור סיני וייעוץ תזונתי. המטרה של רפואה נטורופתית היא לטפל באדם השלם, כלומר בנפש, בגוף וברוח שלו. בנוסף גישה זו דוגלת בטיפול בשורש הבעיות של האדם, ולא רק בסימפטומים, כמו הרפואה המערבית.

בדיקה של נטורופת יכולה לארוך בין שעה לשעתיים, הוא ישאל שאלות רבות על ההיסטוריה הרפואית של האדם, רמות לחץ והרגלי חיי היומיום שלו. לאחר מכן, הנטורופת מציע תכנית בריאות אישית שיכולה לכלול דיאטה, אימון גופני מסוים או טיפים לשליטה בלחצים. ייתכן שהוא ישתמש גם באחת השיטות השונות של הרפואה המשלימה, כמו הומאופתיה, טיפול בצמחים או דיקור סיני, בנוסף לשיטות הנטורופתיות.

 

איפה לומדים נטורופתיה?

אחת המכללות המובילות והנחשבות בארץ, מכללת מעינות לרפואה משלימה, נמצאת בירושלים ומציע מסלול לימודי נטורופתיה מעולה. מכללת מעינות מהווה שלוחת חוץ של האוניברסיטה הפתוחה. המרצות והמנחות במכללה כולן מקצועיות ומיומנות, שמתעסקות בתחום הרפואה המשלימה שנים רבות.

 

מסלול הלימודים

לימודי הנטורופתיה מתפרשים על פני ארבע שנות לימוד, שמתקיימים פעמיים או שלוש בשבוע. שנת הלימודים האחרונה כוללת סטאז' בקליניקה הטיפולית שבמכללה. בכל שנה התלמידות מקבלות כלים חדשים ומגוונים לטיפול, כאשר השליטה וההבנה בכלים מעמיקה ככל שעובר הזמן. התחומים המרכזיים הנלמדים בכל שנה הם:

  1. שנה א' – שיטות טיפול כגון: פרחי באך, NLP, רפלקסולוגיה, צ'יקונג, ארומתרפיה. זאת לצד מבואות רפואיים כמו כימיה וביוכימיה, אנטומיה ופיזיולוגיה והגשת עזרה ראשונה.
  2. שנה ב' – שיטות טיפול נוספות כמו: תרפיית מגע, צמחי מרפא, טווינא, תוך העמקה בשיטות שנלמדו בשנה א'. בנוסף, יש נגיעה ברפואה המערבית בקורסים על פתולוגיה ומבוא לפסיכולוגיה.
  3. שנה ג' – המשך העמקה בשיטות שנלמדו בשנים הקודמות, הכנה לטיפול בקליניקה, שיטות ניקוי, שיטות מחקר ועוד.
  4. שנה ד' – בשנה זו הסטודנטיות מבצעות סטאז' בקליניקה שבמכללה, כלומר היא כוללת הרבה עבודה מעשית. בנוסף לכך, ישנם קורסים עיוניים שנלמדים בנושאים כמו: צמחי מרפא, תזונה סינית, תעשיית המזון והטכנולוגיה, פסיכופתולוגיה ויוגה. במהלך השנה גם מתקיימות סדנאות מומחים בנושאים שונים.

 

למי מתאימים הלימודים?

הלימודים מתאימים קודם כל שנשים שרוצות לעסוק במקצוע טיפולי, ומתעניינות בפן הרוחני וההוליסטי של הטיפול. מי שאוהבות לעזור לאחרים ולהפיץ את העקרונות וה"אני מאמין" שלהן למטופלים העתידיים שלהן. בשביל להתקבל ללימודים צריך להיות בעלות 12 שנות לימודים, ולעבור ראיון אישי ואבחון גרפולוגי.

 

שיעור כיתתי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כלי רכב מבוטח
כללי
בדיקת ביטוחי הרכב עם הר הביטוח

לא חסרות פעמים כאלו, אתם בטוחים שאתם משלמים סכומים מדויקים ומחושבים. אמה-מה, אתם לפתע מגלים שהסכומים שאתם משמים על הביטוחים גבוהים מדי. אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות ביטוחים לרכב. אנחנו

רופא
כללי
בדיקת ביטוחי בריאות עם הר הביטוח

מי לא דואג לבריאות שלו? כיום ישראל רבים רוכשים ביטוחי בריאות באופן פרטי, מלבד ביטוח המשלים והממלכתי שכבר ברשותם. הם בוחרים לעשות זאת למקרה שהם יזדקקו לתרופות שאין בסל התרופות,