מתי חייבים לפנות לאורטופד בדחיפות

ענף הרפואה מאפשר לנו לשמור על המצב הבריאותי התקין שלנו. כשאנו חשים ברע, אנחנו יכולים לפנות אל רופא ייעודי על מנת שהאחרון יסייע לנו באבחנה ובטיפול מותאם שיחזיר אותנו למוטב. כאשר אנו מדברים על מצב בריאותי שאינו תקין בעצמות או בשרירים, נצטרך לפנות אל רופא המתמחה באורתופדיה – אורתופד. אלו הפעמים שנהיה חייבים לפנות אליו בדחיפות.

 

אורתופדיה

ענף הרפואה כולל הרבה סוגי התמחויות שונות. גוף האדם אומנם לא עצום במיוחד, אך הוא כולל כמות גדולה מאוד של מערכות שונות. כדי שרופאים יוכלו לתת את הטיפול הטוב ביותר לאנשים שזקוקים לטיפול כזה, הם מתמחים באחד מהתחומים הללו עד לרמת מומחיות. אורתופדיה היא תחום ברפואה העוסק בבעיות בריאותיות שמתקשרות לשרירים ולעצמות. גם אורתופדים מתמחים בטיפול באזורים מסוימים בגוף. למשל, אורטופד מומחה ברכיים יטפל בצורה טובה יותר בבעיות ברכיים.

מומחה ברכיים אורטופדי

מה יכול לעשות האורתופד?

דרכי הפעולה העקרוניות של הרופאים זהות בעיקרן. כאשר אדם מגיע ומתלונן על מצב גופני כלשהו, ראשית יאבחן אותו הרופא. הוא יעשה זאת באמצעות שמיעת סיפור הרקע של המטופל, בחינת הסימנים והתסמינים, ביצוע בדיקות מקומיות ושליחה לבדיקות נוספות אם יש בכך צורך. לאחר מכן, יתאים הרופא טיפול וימליץ איך להימנע מהישנות. כך גם יעשה אורתופד כאשר יגיע אליו מטופל עם תלונה מסוימת.

 

כאבים פתאומיים לא פוסקים

ישנם מקרים בהם חייב ללכת לאורתופד, על מנת שהאחרון יוכל לאבחן את המצב הרפואי שממנו אתם סובלים בצורה מהירה ויעילה. אם למשל אתם חשים כאבים פתאומיים בעצמם מסוימת, בשריר מסוים או במספר עצמות ושרירים, מבלי שהכאבים הללו פוסקים אחרי כמה ימים ומבלי שיש הסבר הגיוני לכאבים אלו, מוטב לפנות אל אורתופד.

 

כאב לאחר פגיעה

גוף האדם נחשב לשברירי יחסית בטבע. לכן, גם פגיעות קטנות עשויות להסב לנו נזקים הרבה יותר גדולים באופן יחסי. בפעילות ספורטיבית, בנסיעה על הכביש ואפילו במקום העבודה שלנו, אנו עשויים להיפגע ולשבור עצמות. כאב משמעותי לאחר פגיעה כזו הוא עילה לפניה אל אורתופד.

מומחה ברכיים אורטופדי

הגבלה בתנועה

תנועה מוגבלת היא אף פעם לא דבר טבעי או חיובי. אדם שהתנועה שלו מוגבלת, ככל הנראה נפצע בעצם מסוימת או בשריר מסוים, או שהוא סובל מתסמונת רפואית בעצמות או בשרירים, ולכן מוטב שיפנה אל אורתופד.

 

הופעת סימנים מחשידים

לכל תסמונת רפואית או פגיעה גופנית ישנם סימנים ותסמינים. למשל, הסימן הכי מוכר של פגיעה פיזית בעצם, שמובילה לשבר או סדק, הוא כאבים עזים. יש לשים לב גם לסימנים מחשידים נוספים שיצדיקו פניה לאורתופד, כמו סימנים כחולים ליד מקום הפגיעה, שיכולים להצביע על דימום.

 

כשיש ספק – אין ספק

בסופו של דבר, האדם הממוצע הוא לא בעל רקע רפואי אמין מספיק כדי לקבוע מתי עליו ללכת אל האורתופד או לא. אם יש לכם ספק בעקבות תחושה גופנית מסוימת, מוטב לא לקחת הימור ובכל זאת לפנות אל אורתופד.

מומחה ברכיים אורטופדי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפולים
PRP – מה זה ולמי זה מתאים?

PRP (פלזמה עשירה בטסיות( היא טכניקה רפואית חדשנית המשמשת לטיפול במגוון בעיות אורתופדיות, כגון פציעות שרירים, גידים ומפרקים. PRP מנצלת את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף על ידי ריכוז טסיות

השתלת שיער סינטטי
טיפולים
השתלת שיער סינתטי – גלו מה זה ולמי יתאים

עבור אנשים שחווים נשירת שיער, הרצון להחזיר לעצמם את המצב שהראש שלהם יהיה מלא בשיער, הוא לעתים קרובות בראש מעייניהם. בעוד ששיטות השתלת שיער מסורתיות הוכיחו את יעילותן, התקדמות הטכנולוגיה

טיפול חניכיים בעזרת לייזר
טיפולים
טיפול חניכיים בסיוע לייזר – גישה זעיר פולשנית

בשנים האחרונות, ההתקדמות בטכנולוגיית השיניים חוללה מהפכה בדרך הטיפול במחלות חניכיים. חידוש בולט אחד הוא טיפול חניכיים בסיוע לייזר, גישה זעיר פולשנית המציעה יתרונות רבים על פני שיטות מסורתיות.  

בחר את הטיפול הרגשי המתאים לך
טיפולים
כך תבחר את הטיפול הרגשי שמתאים לך

רווחה רגשית היא היבט חיוני לניהול חיים מספקים ומאוזנים. עם זאת, לפעמים אנו נתקלים באתגרים המשפיעים על בריאותנו הנפשית והרגשית. במצבים כאלה, פנייה לתמיכה של מטפל רגשי יכולה להיות מועילה

הפרעות קשב
טיפולים
מה ההבדל בין הפרעות הקשב השונות?

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה נוירו-התפתחותית המשפיעה על מיליוני ילדים ומבוגרים ברחבי העולם. הפרעת קשב וריכוז מאופיינת בתסמינים של חוסר תשומת לב, היפראקטיביות ואימפולסיביות. עם זאת, לא כל האנשים עם

פטרת ציפורניים
טיפולים
אתם לא לבד – כך תיפטרו מהפטרת

פטרת ציפורניים, היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה נגרם על ידי זיהום פטרייתי שיכול להתרחש בציפורניים של הידיים והרגליים. פטרת ציפורניים עלולה להיות מכוערת ולא נוחה,