נזקים אפשריים לגוף כתוצאה מאימונים לא נכונים

פעילות גופנית היא דבר חשוב ובריא לכל הדעות.

אולם, לא פעם קורה שבמהלך אימון אנו נפצעים, עושים תנועה לא נכונה או פשוט מעמיסים על עצמנו ועל גופנו קצת יותר מדי.

 

במאמר הבא נסקור את הנזקים הגופניים שעלולים לקרות עקב אימוני כושר לא נכונים:

פגיעות בעמוד השדרה הצווארי

פגיעות אלו מאפיינות במיוחד צעירים שמתאמנים בעומסים גבוהים מאוד או אנשים שעברו את אזור גיל 40. הפגיעה מתבטאת בכאב מקומי לצד קושי בהזזת הראש מטה ומעלה או מצד לצד. בשלב מתקדם יותר הכאב מקרין גם לאזור הכתפיים והזרועות, בעוד שבמצב חמור יותר תתווסף גם תחושת נימול ואף חולשה בידיים. פגיעות אלו נגרמות בגלל ניסיון לא מוצלח בהרמת משקולות כבדות באמצעות הגב או עם הידיים.

 

כאבים בגב התחתון

כאבים בגב התחתון הם בעיה נפוצה בכל הגילאים, בערך שני שלישים מאלו המקפידים על פעילות גופנית סובלים מפציעות שמובילות לכאבים בגב תחתון. רוב הכאבים נמצאים בקשת הגב התחתונה, העונה לשם לורדוזיס, שם רוב הפגיעות בעמוד השדרה מתרחשות. עוד נאמר, כי כשיש עומס רב מדי על הלורדוזיס נגרמת פגיעה בחוליות, כמו גם כאבים חזקים שאינם עוברים גם בשעת מנוחה. בנוסף, עומס גדול על הגב התחתון יכול לגרום גם לשברי מאמץ וכן גם דלקת בגב. יתר על כן, נציין שבגילאים מבוגרים כאבים בגב התחתון עשויים להעיד על דלקת במפרקים הקטנים בעמוד השדרה.

 

פריצת דיסק ובלט

מדובר בבעיה רפואית נפוצה מאוד, כאב גב לרוב בעמוד השדרה המותני שמשליך לרגליים, או כאב בזמן עיטוש או שיעול הם סימן אזהרה לפריצת דיסק או בלט שעלולים להיגרם עקב אימון לא מבוקר או הרמת משקלים כבדים מדי.

 

בעיות ברכיים

כאבים בברכיים זה אף פעם לא דבר נעים, הם ביטוי לבצקות שנגרמות בגלל דלקת, שנוצרת מעומסי יתר, כמו למשל אימון משקולות. כאבים באזור זה עלולים לרמוז על בפגיעה בסחוס, במיניסקוס או באחת מהרצועות בברך והם מלווים בקושי ביישור הברך או כיפופה, כמו גם תחושה שהברך 'ננעלת'.

 

נקע בקרסול

נקע כזה הוא בעצם מתיחה או קרע של הרצועות התומכות בקרסול. פציעה מסוג זה שכיחה מאוד והיא מתרחשת בגלל תנועה לא נכונה של כף הרגל, למשל נחיתה לא טובה מריצה או קפיצה.

 

לסיכום

פעילות גופנית היא דבר חשוב שחיוני מאוד לבריאות הכללית שלנו. עם זאת, תמיד כדאי להקפיד על חימום ומתיחות ועל אימונים נכונים, המתאימים לנו וליכולות שלנו. אימונים לא נכונים כמו תנועה לא נכונה או פציעה עלולים להוביל לדלקות, שברים, קרעים וגם שטפי דם. האזורים הפגיעים והנפוצים ביותר כוללים את הגב, הברכיים, הקרסול ועמוד השדרה הצווארי. נעניק לכם טיפ אחרון לסיום: כשמרגישים כאב – זה בדיוק הסימן שכדאי לעצור ולהוריד הילוך מהאימון. רק בריאות!

 

גבר בלי חולצה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קיווי
בריאות
איפה ניתן למצוא תרופות סבתא לכל מחלה?

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שיוצאים לחפש תרופות סבתא במקומות הלא נכונים, כמו למשל, בבית המרקחת או אצל השכנים. אם אתם נמנים מבין האנשים הללו שמנסים לשנורר תרופות סבתא

כף רגל
בריאות
טיפול רפלקסולוגי – למי הוא עוזר?

כולנו מכירים את הכאבים הפנימיים, הלחצים, והבעיות הגופניות שהרפואה הקונבנציונלית לא יכולה להסביר. לעיתים דווקא הרפואה המשלימה מחזיקה בידה את הפתרון. אז מתי בעצם נפנה דווקא לטיפול רפלקסולוגי, איך הוא

פריט למבוגרים
בריאות
החשיבות של ספיגה גבוהה בחיתולים למבוגרים

קנייה של חיתולים למבוגרים אינה עניין של מה בכך. יש כמה פרמטרים שחשוב מאוד לבדוק רגע לפני שפותחים את הארנק בתמורה לחבילה המיועדת. ריכזנו עבורכם את כל הפרטים החשובים ביותר

איש עם מסכה
בריאות
בדיקת פי סי אר – מה חשוב לדעת היום?

כל אחד יודע מהי בדיקת פי סי אר. המושג הזה הפך להיות שגור בפיותיהם של רבים ברחבי הארץ והעולם. התכנסנו כאן היום, במדריך זה, לא כדי להסביר לכם מהי הבדיקה