קנביס רפואי השפעות יתרונות וחסרונות

מה לא נאמר אודות הצמח הקטן בעל הפרחים הירקרקים, החל מתרופת פלא אשר מקלה על כאב הסובלים ממחלות כרוניות, ועד לסם מקפצה אשר שימוש בו יוביל לסמים מסוכנים שיפגעו בחיי כל שיגע בם.

אף על פי כי כיום הדעה רווחת בהרבה לכיוון האמרה הראשונה, עדיין ישנן המון מיתוסים סביב ידידינו הצמחי, ולכן קיים צורך לעשות סדר.

 

הגדרה

קנאביס רפואי הוא למעשה קנאביס אשר עבר רגולציה מסוימת בדמות גידול / רישוי / מכירה. כלומר, עצם גידולו של הקנאביס הרפואי במקומות חוקיים ולגיטימיים המחויבים לתקנים בריאותיים הוא ההבדל בין קנאביס רפואי לכזה אשר גדל באופן לא חוקי.

 

השפעות

הקנאביס הינו סם פסיכואקטיבי, כלומר, השפעתו משכרת וגורמת באופן מידי לשינוי במצב הרוח. הוא מתאפיין לרוב בתחושת קלילות, אשר לעתים מנתקת את הצרכן מהסביבה הנוכחית שלו. כמו כן, צריכת קנאביס גורמת לירידה ביכולת הצרכן להתרכז ולבצע משימות מורכבות בזמן הסמוך לצריכה. אף על פי כי צריכת קנאביס משתנה מאדם לאדם, בדומה לצריכת סמים אחרים, רוב המשתמשים מדווחים כי משך השפעת החומר נמשך למספר שעות בודדות – כשעתיים, וכי השפעתו מתחילה לאחר מספר דקות מרגע הצריכה. כמו כן, ישנו הבדל באופן ההשפעה אשר נגזר באופן ישיר מאופן הצריכה. קנאביס רפואי בדמות שמן משפיע באופן איטי יותר מאשר קנאביס רפואי שנצרך באמצעות עישון.

 

השפעות חיוביות

קנאביס נמצא כיעיל במיוחד עבור אוכלוסיות אשר סובלות מכאבים בכלל, ומכאבים כרוניים בפרט. קנאביס הינו כלי מוכח לטיפול בכאבים כרוניים עבור אוכלוסיות מבוגרות, וככלי אשר מצמצם את תסמיניה הקשים של כימותרפיה. זאת ועוד כי חולי פרקינסון, טרשת נפוצה, קרון ועוד מחלות קשות, דיווחו על האטה ואף בלימת תסמיני המחלה כאשר צרכו קנאביס רפואי על בסיס קבוע.

 

השפעות שליליות

ישנם מספר מחקרים אשר קושרים שימוש קנאביס בקרב בני נוער לירידה באינטליגנציה בטווח הארוך, כמו כן גם לחומר אשר מגביר את סיכוי הצרכן לחלות בסכיזופרניה. אף על פי כי מחקרים אלו אינם מקובלים מקיר לקיר ויש אשר חולקים עליהן. אין עוררין לגבי העובדה כי קנאביס בכלל פוגע ביכולות הריכוז והזיכרון של אלו שצורכים אותו.

 

לסיכום

קנאביס הינו סם אשר לאחרונה פרץ במחוזותינו והפך לפופולארי יותר ויותר. בין אם בזכות היותו טבעי ונקי מכימיקלים, או בין אם כי הוא מהווה פתרון לאלו שמאסו בסמי פנאי מסוכנים וישנים בהרבה כמו סיגריות ואלכוהול, נדיר עד בלתי אפשרי לפגוש היום אדם בישראל אשר אינו מכיר אדם שצורך קנאביס. לכן, חשוב להכיר ולהיות מודעים ליתרונות ולחסרונות שטומן בחובו הצמח הקטן, ולהתאים את השימוש בו עבור אלו אשר באמת זקוקים לו, כדי למנוע חלילה פגיעה עתידית בקרב אלו שאינם מסוגלים להכיל אותו, וכדי להנגיש אותו עבור אלו שעבורם – הוא יכול להציל חיים.

 

צמח רפואי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צמח
קנאביס וCBD
קנאביס רפואי: משנה חיים לסובלים מכאבים כרוניים

מי שצורך קנאביס רפואי על בסיס קבוע, יודע לאשורו כי כיום יש באפשרותו ליהנות מהקלה בכאבים כרוניים, להתאושש וליהנות ממנוחה איכותית. הקנאביס הרפואי מסייע להסיט את המיקוד מן הכאבים הכרוניים

צמח רפואי
קנאביס וCBD
מאיזה סוג עץ עדיף שהקססונית שלך תהיה

ישנם כלים אשר כל מעשן חייב. אחד הבולטים שבהם היא הקססונית. אז, אילו קססוניות קיימות בשוק? ואיזה סוג עץ עדיף לקססונית שלכם? זאת ועוד במאמר הבא.   מעשני מריחואנה –