3 טיפולי שיניים שכדאי להכיר

כולנו רוצים שיניים ישרות, לבנות, מלאות וללא בעיות בריאותיות.

על מנת להבטיח משאלות אלו, כדאי לעקוב אחר התפתחויות טיפולי השיניים כיוון שבמוקדם או במאוחר, כולנו נצטרך לעבור חלק מהם.

עם השנים, תחום רפואת השיניים התפתח מאד. הטיפולים נהיו מדויקים יותר, כואבים פחות וחלקם אף זולים בהרבה ממה שהיו. כולנו נצטרך בשלב זה או אחר לטפל בשיניים. בעיות שיניים שונות יכולות להיגרם עקב פגיעה פיזית, צחצוח לא נכון, בעיות גנטיות ועוד.. אך הסירו דאגה מליבכם! כיום יש פתרון כמעט לכל בעיה שיכולה להיווצר בכל הקשור לבעיות בחלל הפה. לרוב הבעיות (בעיקר הנפוצות ביותר) יש הליך רפואי מתאים שיפתור אותן. ככל שהזמן עובר, כמו בכל תחום – הידע מצטבר ובנוסף הטכנולוגיה מתפתחת וכתוצאה מכך יש טיפולים חדישים לבעיות שיניים ואף לאסתטיקה. לפניכם 3 טיפולי שיניים שכדאי להכיר.

 

השתלות שיניים ביום אחד

שיניים עלולות ליפול או להיהרס. זה יכול לקרות משלל סיבות כגון שחיקה, מחלות חניכיים או פגיעה פיזית. במקום השן שנפלה או נהרסה ונעקרה, ניתן להשתיל שן חדשה (שתל דנטלי) על מנת לשמור על אסתטיקה ולעיתים אף למען התפקוד של הפה. רוב הטיפולים המוכרים לוקחים מספר חודשים אך טיפול שיניים שכדאי להכיר הוא השתלת שיניים ביום אחד. הליך זה מאפשר לבצע את ההליכים הכירורגים הכרוכים בו ביום אחד בלבד. הרווח מטיפול זה בולט, במקום להמתין מספר חודשים אנו מקבלים שתלים חדשים כבר תוך יום. חשוב לציין שאלו לא יהיו השתלים הקבועים, הם יגיעו בהמשך. בכל אופן, מלבד החיסכון בזמן, אין הבדלים ממשיים בין השתלת שיניים ביום אחד לבין השתלת שיניים בשיטה הקלאסית.

 

הלבנת שיניים

כיום, הלבנת שיניים היא כבר לא טיפול ששמור רק למפורסמים ואנשים עשירים. בעבר הליך זה היה יקר בהרבה מעלותו היום, ובשנים האחרונות הוא נחשב לטיפול פשוט. דבר חשוב אשר יש לשים אליו לב, הוא שעל מנת להימנע מפגיעה בשן ולא להיחשף לסיכונים מיותרים, מומלץ לעבור את הטיפול אצל רופא שיניים מוסמך אשר יש לו ניסיון ברפואה אסתטית.

 

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים יכולה לקרות עקב מספר סיבות בהן צחצוח שיניים אגרסיבי ומחלת חניכיים. ישנן פעולות אשר ניתן לעשות על מנת למנוע נסיגת חניכיים מלכתחילה כמו למשל שימוש בחוט דנטלי באופן יומיומי וצחצוח שיניים עם מברשת רכה בעלת ראש קטן יחסית. אולם, אם הנסיגה כבר קרתה אז קיימים מספר טיפולים אצל רופא השיניים. ראשית, כשלב ראשון יומלץ לעשות ניקוי חניכיים עמוק או הקצאת שורשים. בשלב הבא, אם הרופא מאמין שקיים הצורך, ניתן לבצע ניתוח להשתלת חניכיים. החניכיים אשר יושתלו יילקחו מהחך או משתל רקמה חיצוני.

 

קליניקה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קליניקה
רפואת שיניים
כל המידע המקצועי על השתלות שיניים

יכולת קבלת החלטות היא הדבר החשוב ביותר בחיים. קחו למשל את העבודה שלכם אתם חייבים לקבל בה החלטות השכם וערב ולעשות זאת ברמה גבוהה בכדי להצליח להתקדם בסולם הדרגות בעבודה

אישה מבוטחת
רפואת שיניים
מה צריך לדעת על למינייט?

יש כל כך הרבה דברים אשר משפיעים על המראה שלנו ואין ספק כי כל דבר גורם לנו להיות יפה יותר או פחות ולכן כל כך קשה להחליט מה עלינו לעשות

שתלים
רפואת שיניים
מה מתבצע במהלך ניתוח השתלת שיניים

לא מעט אנשים נדרשים לעשות ניתוח השתלת שיניים, ועדיין התהליך מטריד חלק רב מהמטופלים. בין אם אתם חוששים מרופאי שיניים ככלל או מהניתוח עצמו באופן ספציפי, אנחנו פה כדי להרגיע.