כיצד להתמודד עם דיכאון לאחר תאונה בלי לצאת מהבית

תאונת דרכים הינה אירוע קשה וטראומתי אשר עלול להותיר חותם פיזי ונפשי על המעורבים בה. מאחר והסיכויים של אדם להיות מעורב לפחות פעם אחת בחייו בתאונת דרכים כזו או אחרת הינם סבירים מאוד, חשוב לדעת כיצד להתמודד עם אירוע זה.

 

מה הם התסמינים לדיכאון לאחר תאונה?

תאונות ופציעות חמורות עלולות להוביל למתח ומצוקה נפשית ופיזית אשר יכולים להוביל לדיכאון. חשוב להכיר את התסמינים מאחר ומודעות לתסמינים הנפוצים עשויה לסייע בתהליך ההתמודדות. חשוב לזכור כי התעלמות או הדחקה של התסמינים אינה תגרום לתופעה לחלוף, אלא יכולה רק להחמיר אותה. אלו הם סימפטומים נפוצים לדיכאון לאחר תאונה:

  • תחושת עצב בלתי פוסקת.
  • חוסר תקווה.
  • תחושת עייפות כללית לצד חוסר עניין בפעילויות חברתיות או בפעילויות שעבר גרמו הנאה.
  • כאבי ראש.
  • דאגות, חרדות והימנעות ממקומות או חפצים המזכירים את התאונה.
  • בעיות אכילה (אכילה מועטה או אכילה מועצמת).
  • קשיי שינה, סיוטים בלילה.
  • תחושת אשמה קשה.
  • מחשבות אובדניות.
  • קושי בריכוז, קושי בחשיבה וקושי לזכור את פרטי התאונה.

 

כיצד מתמודדים עם הדיכאון?

מעורבות בתאונה והתמודדות עם פציעה או תחושת האשמה אחריה, יכולה להוביל למגוון רחב של תגובות ורגשות. חשוב להתייחס לתחושות אלו ברצינות ולפנות לעזרה במקרה הצורך. במידה ואדם חווה סימפטומים של דיכאון לתקופה שעולה על שבועיים הוא זקוק לטיפול נפשי מקצועי. טיפול זה ניתן על ידי אנשי מקצוע מנוסים מתחום בריאות הנפש אשר יכולים לסייע באופן משמועתי, וללמד את הנפגע דרכי התמודדות. לצד עזרה של אנשי מקצוע, תמיכה של חברי משפחה, חברים וקבוצות תמיכה יכולה לשפר את המצב של אדם השורה בדיכאון באופן משמעותי.

 

פיצויים לאחר תאונת דרכים

מתן פיצויים לאחר תאונת דרכים מוענק לנפגעים במטרה להציע להם סיוע וכלים להתמודדות והתאוששות מהפגיעה, במטרה שיחזרו לשגרת חייהם כמה שיותר מהר. כדי לקבל את מירב הפיצויים לאחר תאונה, חשוב לפעול בצורה שיטתית ואחראית. ראשית, יש לדאוג לקחת את הפרטים המזהים של הרכב הפוגע או של כל רכב אחר המעורב בתאונה, על מנת להוכיח את תביעתכם ולהימנע מכך שהאשמים יחמקו מעונש. בנוסף, חשוב לגבות פרטים מעדים רלוונטיים אשר יכולים לתמוך בעדות שלכם. במידת האפשר, יש לתעד את כל הנזקים שנגרמו לרכוש או לגוף. לאחר שתקבלו טיפול רפואי מתאים, יש לגשת למשטרה, לדווח על התאונה, לשמור את המסמכים ולפנות לעורך דין לתאונות דרכים.

 

לסיכום

במקרה שעברתם תאונת דרכים ונגרם לכם נזק פיזי ונפשי, קל או קשה, חשוב לקחת זאת ברצינות ולטפל בעצמכם בצורה יסודית ואחראית. אדם שהיה מעורב בתאונה עלול לסבול בבעיות בתפקוד הכללי ומחרדות, ופנייה לעזרה הינה צעד חשוב והכרחי.

Car, Accident

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עריכת דין
תביעת ביטוח תאונת עבודה – עשה ואל תעשה

במדינת ישראל, מתרחשות לא מעט תאונות עבודה, במהלך השנה, אשר נובעות הן ממחלת מקצוע שממנה סובל העובד והן מתקרית מסוימת, שהביאה לפגיעה בו.   כללים אם מצאתם את עצמכם מעורבים