לעבור גמילה ולהישאר נקי – המדריך המלא

אם אתם מתכננים לעבור תהליך של גמילה משימוש בסמים ובאלכוהול, אנחנו קודם כל רוצים לברך אתכם על החלטת הצעד. כמו כל צעד, בהתחלה הוא קטן ואחר כך הוא גדול. אם לא לאנושות כולה, אז לפחות מבחינתכם. והצעד הזה הוא בהחלט משמעותי מבחינתכם, אז בואו נדבר עליו.

אין ספק, התהליך של גמילה מסמים ואלכוהול הוא תהליך משמעותי. אנשים נלחמים בהתמכרות לחומרים אלו במשך שנים, לפעמים אפילו מגדירים את עצמם בתור מכורים במשך כל חייהם. יחד עם זאת, אנחנו מבטיחים לכם שכל תהליך ע הזמן הולך ונעשה קל יותר. זה אולי הדבר הראשון שחשוב לדעת על גמילה מהסם ומהאלכוהול – זה נעשה קל יותר עם הזמן.

 

 

מה חשוב לדעת לגבי מרכזי גמילה פרטיים?

משהו שחשוב לדעת, מרכז גמילה פרטי עשוי להיות בדיוק מה שיסייע לכם להיגמל. מרכזי גמילה פרטיים מקדישים לכם את תשומת הלב שאתם צריכים, את הטיפול בבעיה, מספקים לכם ייעוץ פסיכולוגי ועוד. בסופו של דבר, מרכז גמילה פרטי יוביל אתכם להרגיש שאינכם בודדים בתהליך.

התמיכה הזו היא חשובה ביותר, הן בתחילת התהליך על ידי מרכז הגמילה והן על ידי המשפחה בהמשך התהליך. בכדי לעבור גמילה ולהישאר נקי, יהיה עליכם להבין כי מדובר בתהליך שלפעמים ארך תקופה ארוכה למדי.

 

 

ההימנעות משימוש בסמים ובאלכוהול הופכת קלה יותר עם הזמן?

נכון, זה הולך ונעשה קל יותר עם הזמן, אבל אין ספק שבהתחלה אתם תחוו אי-אלו קשיים. ככל שההתמכרות של האדם היא אדוקה יותר, ככה הוא יהיה עשוי אפילו לחוות תסמינים פיזיים של גמילה וקושי. כמובן שכל מקרה לגופו וגם תלוי באיזה סם מדובר, אבל באופן כללי, תסמינים פיזיים עשויים לכלול בחילות והקאות, סחרחורות וחולשה, כאבי ראש, רוגז ועצבים ועוד. וכדאי לזכור כלל אצבע – אתם צריכים לדעת מראש לקראת מה אתם נכנסים. ככל שתפנימו יותר ויותר מידע, אין ספק שתהיו מוכנים טוב יותר לתהליך. התהליך יהיה קל יותר אם תדעו לקראת מה אתם הולכים, זהו טבעו של האדם.

 

 

בכל שלב בחיים אפשרי להכחיד התנהגויות בלתי רצויות והתמכרויות

אם אתם שוקלים להיגמל מסמים, אולי אפילו מסמים קלים, אנחנו ממליצים להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם. בסופו של דבר, ככל שתשרישו את ההתנהגויות האלו עמוק יותר עם השנים, ככה ייתכן שיהיה קשה יותר להיגמל מהן. אתם צריכים לזכור שהאדם הוא יצור סתגלן. במילים אחרות, גם בגילאים מבוגרים ניתן לסגל לעצמכם התנהגויות חדשות ודפוסי התנהגויות חדשים. אם מרגיש לכם שמאוחר מדי להיגמל מסמים ומאלכוהול, לדעתנו אתם טועים. צרו קשר עם מכון גמילה וקבלו פרטים נוספים. בהצלחה, אל תשכחו שהכול מתחיל בצעד אחד קטן, גם התהליכים הכי משמעותיים בחייהם של אנשים.

גמילה מסמים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם