5 מקרים בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכול לסייע

המרב"ד הינו גוף אליו מופנים נהגים שעשו עבירות תנועה על מנת להמליץ למכון רישוי על כשירות נהיגתם מבחינה רפואית בהתאם לרישיון הנהיגה שיש בידם.

קבלו 5 מקרים בהם המרב"ד יכול לסייע לנהגים.

 

אילו נהגים מופנים למרב"ד?

אל המרב"ד ניתן להפנות כל אדם שיש שאלה הקשורה לתפקודו הרפואי, נהגים שמעוניינים להוציא רישיון על רכב ציבורי או רכב משא כבד, עברייני תנועה שעולה השאלה אם לשלול את רישיונם, נהגים המעורבים בתאונת דרכים שהופנו על ידי המשטרה ועוד.

 

1 – מבחני התאמת אישיות

כאשר נהג מופנה למרב"ד שהוא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי להחליט האם רישיון הנהיגה שלו ייפסל עקב בעיות נפשיות או קוגניטיביות או התנהגותיות מכיוון שהוא עלול לסכן את הציבור בעת נהיגתו, נערכים לו מבחני התאמת אישיות. המרב"ד צריך להגיע להחלטה האם הנהג כשיר או לא כשיר לנהוג מבחינות אלו ולכן חוות הדעת שלו יכולה לסייע לנהג במידה ותוצאות המבחן טובות.

 

2 – המלצה על נהגים חולי סוכרת

סוכרת היא מחלה שעלולה לפגוע ביכולת הנהיגה במידה ומקבלים טיפול שוטף באינסולין ויש צורך עקב כך להגביל את הנהיגה. המרב"ד נותן חוות דעת רפואית בעיקר כשמדובר בנהיגה על רכב מקצועי ויש צורך בבדיקות רפואיות לצורך הנהיגה. לפיכך, יש למכון יכולת לקבוע האם לפסול את הנהג או לא. ישנה חשיבות רבה לנוכחותו של עורך דין תעבורה בוועדות הללו כדי שהרישיון לא יישלל או על מנת שיוחזר לחולה בהוכחה של מסמכים רפואיים תקינים.

 

3 – החזרת רישיון הנהיגה עקב מחלת האפילפסיה

במידה והוחלט לפסול רישיון לחולי אפילפסיה עקב הבדיקות של המרב"ד, ניתן לערער על ההחלטה עם חוות דעת של נוירולוג מומחה ולהחזיר את רישיון הנהיגה תחת תנאים מסוימים. המרב"ד עשוי לשנות את החלטתו בעקבות הערעור.

 

4 – פסילת רישיון עקב שימוש בסמים

כאשר נהג נתפס בסעיף של נהיגה תחת השפעת סמים או נהיגה בשכרות במקרים מסוימים, רישיונו ייפסל בהמלצת המרב"ד, אלא אם עורך דין יצליח לצמצם את הנזק בוועדה. באופן עקרוני ההמלצות לפסילה הן לפחות לשנתיים אך המרב"ד יכול גם לקצר את התקופה בהתאם לנסיבות ולאור טענותיו של עורך הדין המייצג את הנהג.

 

5 – המלצות על אורך תקופת פסילת הרישיון

למרב"ד יש סמכות להמליץ על אורך תקופת פסילת רישיון הנהיגה או על פסילה לצמיתות. בכל מקרה במהלך הבדיקות במכון לא ניתן לנהוג ולעיתים מחכים זמן רב עד שכל הבדיקות יסתיימו והוועדה הרפואית תחליט על התוצאות. מדובר על תהליך הכולל מעבר לבדיקות הרפואיות גם מבחני אישיות, ראיון עם פסיכולוג ועוד ולכן הוא לוקח זמן. על מנת לקצר את התהליך ולהמתיק את ההמלצות ישנה חשיבות רבה למעורבותו של עורך דין תעבורה בנושא כך שהמרב"ד יסייע לנהג בחוות דעת שתפחית את תקופת הפסילה.

 

איש משפט

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עריכת דין
תביעת ביטוח תאונת עבודה – עשה ואל תעשה

במדינת ישראל, מתרחשות לא מעט תאונות עבודה, במהלך השנה, אשר נובעות הן ממחלת מקצוע שממנה סובל העובד והן מתקרית מסוימת, שהביאה לפגיעה בו.   כללים אם מצאתם את עצמכם מעורבים