כמה נפוצים התקפי חרדה אצל נשים

הסיכוי של אישה לחטוף התקף חרדה הוא גבוה פי 2 מאשר אצל גבר. במאמר הבא נבין כמה נפוצים התקפי חרדה אצל נשים, וכיצד ניתן לטפל בחרדה באופן ממוקד.

 

התקפי חרדה אצל נשים – כל מה שרצית לדעת אבל חששת לשאול

נשים סובלות מהתקפי החרדה בתדירות גבוהה פי 2 מאשר גברים. למעשה, מחקרים אשר התפרסמו ברחבי העולם העלו כי נשים אינן פונות לקבלת טיפול, הן מתוך בושה והן מתוך חשיבה מוטעית מיסודה כי ההתקף יחלוף מעצמו. התקפי חרדה אצל נשים מתבטא בין היתר בדפיקות לב מואצות, הזעה מוגברת, שיתוק ברגליים, מחשבות שליליות תחושת מועקה ומחנק. במקרים חמורים נשים יבקשו לפנות למיון בעקבות חשש להתקף לב, מבלי להבין לעומק כי למעשה מדובר בהתקף חרדה חריף. מדובר בתסמינים מוכרים של התקפי חרדה, אולם אצל נשים הבעיה היא לא רק בהתקף, אלא גם בסיכוי הגבוה ללקות בחרדה בזמן תקופת ההיריון ולאחר הלידה, ולכן ההשפעה של התקפי החרדה היא ארוכת טווח ומשפיעה באופן ניכר על איכות חייהן ובני המשפחה הקרובים. לאור העובדה כי מדובר בהתקפים נפוצים אשר עשויים להסלים עם הזמן, יש לפנות לקבלת טיפול בהתקפי חרדה ממוקד אשר מאפשר לכל אישה לקבל את הכלים בכדי להתגבר על ההתקפים ולהפחית אותם, כל זאת בכדי למנוע את הישנותם.

אישה בהתקף

מהם הטיפולים אשר ניתנים בעבור התקפי חרדה אצל נשים?

קשת הטיפולים בעבור התקף חרדה אצל נשים הוא רחב, ומותאם אישית. קיימים טיפולים תרופתיים אשר ניתנים באמצעות מרשם רופא, זאת לאחר ביצוע אבחון כי אכן מדובר בהתקפי חרדה. מדובר בטיפולים תרופתיים אותם יש ליטול למשך תקופה, כל זאת בכדי להגיע למצב של איזון. מדובר בתרופות אשר אינן כלולות בסל התרופות, ולכן מומלץ לבדוק עם קופת החולים לגבי גובה ההשתתפות העצמית. בנוסף, נשים יכולות לפנות לקבלת טיפול ממוקד CBT אשר מאפשר לנשים לקבל טיפול התנהגותי קוגניטיבי אשר מאפשר להיפטר מהדפוסים הקודמים ולאמץ דפוסי חשיבה והתנהגות חיובים, כמו גם אפשרות להתמודדות טובה יותר עם התקף חרדה, באם אכן הוא מתרחש שוב. מדובר בטיפול חדשני אשר נעשה בליווי מטפל מוסמך, והוא נחשב לאחד הטיפולים המתקדמים בעבור טיפול בהתקפי חרדה לא רק אצל נשים, אלא גם אצל גברים וילדים.

 

טיפול CBT ממוקד – לצורך טיפול בהתקפי חרדה אצל נשים בכל קשת הגילאים

כאמור, טיפול CBT הינו טיפול ממוקד אשר מבוסס על תוצאות מהירות, והוא נערך באמצעות מפגש שבועי עם מטפל. במפגש ניתן לקבל תובנות משמעותית בנוגע למקור של החרדה, ולטפל בה באמצעות דפוסי חשיבה חיובים והתנהגותיים אשר מאפשרים להפחית ולהתמודד בצורה יעילה עם התקף. לקבלת פרטים נוספים אודות הטיפול והעלויות, ניתן להיכנס לאתר של אורי פוקס, מטפל CBT מוסמך.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם