אבחון פסיכודידקטי לילדים ונוער

רוצים לעזור לילדים שלכם להתמודד עם קשיים בלימודים? נדמה לכם שאולי יש להם בעיות כאלה ואחרות בתחום הקשב והריכוז? אם כך, כדאי שתדעו שבוחן פסיכודידקטי יוכל לסייע, שכן מדובר על אבחון שבחון את קשיי הלמידה ואת הקשר שלהם למצבו הפסיכולוגי של הילד.

למה לא כדאי לוותר על אבחון מקצועי?

אנשים רבים סבורים, אפילו בעידן המודרני שבו אנחנו חיים, שאם הם יעשו לילדים שלהם אבחון ואם יסתבר שהם סובלים מהפרעות קשב וריכוז, זה יהיה כמו לשים עליהם תווית שתלווה אותם לאורך החיים. עם זאת, חשוב להבין שבפועל זה כלל לא מדויק, שכן בעזרת אבחון פסיכודידקטי אפשר יהיה תחילה להבין את הקושי. אין לנו הרבה סיכוי להצליח לעזור לילדינו אם לא נדע ממה הם סובלים ולכן לא רק שיש חשיבות לאבחון כזה, אלא גם כדאי יהיה לעשות אותו בשלב כמה שיותר מוקדם. בנוסף, הגיע הזמן להבין שאין במה להתבייש, כי האמת היא, שאחוזים משמעותיים ביותר מהאוכלוסייה סובלים מבעיות כאלה ולכן מה שחשוב באמת זה להתמודד עם הבעיה ולא להתעלם ממנה.

תרגילי האבחון

המכון המוביל בתחום אבחוני הקשב והריכוז – אל תתפשרו על פחות מזה

כמובן שאנחנו יכולים להבין אתם אם אתם תוהים לאיזה מכון כדאי יהיה לפנות לצורך אבחון קשב וריכוז, כי האמת היא, שיש היום הרבה מכונים כאלה. בכל מכון יש שיטות אבחון מעט אחרות וכמובן שבכל מכון כזה גם עובדים אנשי מקצוע שונים. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק לאן אתם פונים, כי אם יש משהו בטוח, זה שאין כל טעם לפנות אל מכון שאינו מספיק רציני. בפועל לא בכל מכון תפגשו את אנשי המקצוע הכי טובים שיש ולא כל מי שעושה אבחונים כאלה באמת מגיע עם ניסיון רב שנים. אל תשכחו שמדובר על הילדים שלכם ועל עתידם, מה שמסביר מדוע לא כדאי להתפשר על פחות מהכי טוב שקיים. משמעות הדברים היא שצריך לברר ממתי המכון פעיל, איזה אבחונים מתבצעים בו ומי עושה אותם בפועל.

תוצאות האבחון – מה עושים איתן?

אומנם זה נכון שהאבחון עצמו חשוב, אך בסופו של דבר מה שמשמעותי יותר אלה הן התוצאות. צריך לדעת לנתח את האבחון בצורה נכונה כדי להגיע לתוצאות, למסקנות ובהמשך גם לבחור את דרך הפעולה. לכן יש משמעות לשאלה מי יהיה איש המקצוע שיאבחן וילווה את הילד שלכם, שכן בחירת דרך הפעולה והסיוע היא זו שתשפיע על העתיד. מה שכן, לא כל ההורים מבינים שגם להם בעצמם יש חלק בכל התהליך הזה ומאוד חשוב להיות מודעים לכך. אתם צריכים לתמוך בילד ולתת לו הרגשה שאתם חלק מכל העניין, שכן בצורה כזאת יהיה לו הרבה יותר קל להתמודד עם הקשיים שמהם הוא סובל.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משחק קלפים
בריאות הנפש
טיפול בהתמכרות להימורים – כך תצאו מזה

לא יכולים להפסיק למלא טפסי לוטו? מחכים לסוף היום כדי להמר במשחקי פוקר? ייתכן ואתם מכורים להימורים. החדשות הטובות הן שיש דרך להיגמל מהימורים, ושלרוב היא קלה יותר מגמילה מהתמכרויות

קופה של כדורים
בריאות הנפש
גמילה מתרופות גמילה וממשככי כאבים

לאחרונה התחלתם לשים לב, ולהודות בפני עצמכם, שבעצם אתם מכורים לכדורים ולתרופות? אתם רוצים לשנות את המצב כי התחלתם להבין שהתלות הזאת פוגעת ברבדים שונים בחייכם? אם כך, כדאי שתדעו:

מטפל
בריאות הנפש
קושי בהתמודדות עם קושי

הורים רבים חוששים מהרגע בו הילד שלהם יצטרך להתמודד עם קושי וזה מובן, אף הורה לא רוצה לראות את הילד שלו חווה מצוקה וסבל. עם זאת, קשיים הם חלק מהחיים

תינוק יושן
בריאות הנפש
מתי כדאי לקרוא ליועצת שינה?

השינה הינה חלק בלתי נפרד משגרתנו הקבועה ויש בה תרומה גדולה לתפקודנו היומי. אנו מרגישים צורך עז לעיתים לשינה טובה ועמוקה הודות לכך שלשינה אפקט חיובי על אורח חיינו. היא